Fundacja Wspierania Inicjatyw Młodzieżowych 4YOUth

Fotorelacje z wyjazdów

Be the leader of your life

14 maja 2017 r. Rumunia Julia Stańczyk

Gdy dziewięciu śmiałków z Polski wyruszyło 3 kwietnia 2017 r, na projekt ?Be the leader of your life?, nie wiedzieli co ich czeka. Może wywiozą w dalekie miejsce i zamkną na 10 dni z obcymi ludźmi? A może każą pracować od świtu do nocy w pocie czoła? Tak, to mógłby być początek całkiem niezłego thrillera, ale jednak to nie o tym tu przeczytacie. Tych dziewięciu śmiałków pojechało w rumuńskie góry do miejscowości Poiana Negrii, by przez 10 dni uczyć się, odkrywać, doświadczać, przeżywać cudowny czas oraz poznawać podobnych sobie, aktywnych młodych ludzi z Rumunii, Bułgarii, Chorwacji i Włoch.

Wszystko zaczęło się od grupowego spotkania w Bukareszcie i 9-godzinnego przejazdu na miejsce naszego projektu. A zaraz potem, jak na aktywnych ludzi przystało, zaczęliśmy działać. Pierwszym wyzwaniem było zapamiętanie 45 nowych twarzy i imion, w czym pomagały nam gry integracyjne i panująca wokół atmosfera przyjaźni i współpracy. Kolejnego dnia rozmawialiśmy o tym, jaki powinien być współczesny lider w każdym z krajów biorących udział w projekcie i ku naszemu zdziwieniu, profile nie były do siebie zbyt podobne. Jednak, jak się później okazało, idą za tym podobne wartości, takie jak słuchanie innych, inspirowanie ich i motywowanie do działania własnym przykładem.

W kolejnych dniach projektu rozwijaliśmy nadal temat liderstwa poprzez różne interaktywne działania, np. odgrywanie scenek, symulację debaty, nagrywanie krótkich filmików, przygotowywanie indywidualnego przemówienia itp. Dzięki zróżnicowaniu metod mogliśmy wybrać to, co do nas najbardziej przemawia i wziąć z tego to, co dla nas istotne.

Nie zabrakło też czasu na integrację i wzajemne poznanie się. Uczestnicy starali się jak najpełniej przedstawić swój kraj podczas wieczorków kulturowych. Jednodniowa wycieczka w góry również była idealnym czasem na rozmowy i złapanie oddechu. Nie próżnowaliśmy też w czasie wolnym, który spędzaliśmy głównie na rozmowach, śmiechu, wygłupach i wymianie opinii z innymi uczestnikami.

Projekt ?Be the leader of your life? był dla nas wszystkich świetną okazją do poznania innych kultur i dzielenia się własną. Przez te 10 dni nauczyliśmy się wiele o sobie i o innych, zdobyliśmy wiele ciekawych doświadczeń i przeżyliśmy wspaniałe przygody. Na pewno była to dla nas jedna z tych przygód, które zapamiętamy na bardzo długo 🙂

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać najnowsze informacje o rekrutacjach i projektach, podaj swój e-mail.


Fotorelacje z wyjazdów

Zobacz więcej

«