#Best

Fotorelacje uczestników styczeń 2020 Rumunia

W dniach 4–12 stycznia 2020 r. Uczestniczyliśmy w wymianie młodzieży Erasmus Plus o nazwie „#Best” w Horezu, które znajduje się w Rumunii. Głównymi celami projektu były: dostarczenie uczestnikom informacji na temat możliwości biznesowych i finansowania na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym, poszerzyć wiedzę na temat na biznes, pracując z modelem biznesowym Canvas, stworzyć vlog wideo dla młodzieży zainteresowanej przedsiębiorczością, w oparciu o efekty uczenia się z działań YE. Stworzyć biznesplany przedsiębiorczości społecznej w oparciu o pomysły uczestników YE, zaplanować 7 działań następczych dzielić się pomysłami i metodami przedsiębiorczości wyuczonymi podczas YE.

Wrażenia uczestników:

To był mój drugi projekt w Horezu, ale pierwszy jako lidera zespołu. Wzięłam udział, aby zdobyć wiedzę na temat przedsiębiorczości, poznać wspaniałych ludzi i wrócić do tego uroczego miasteczka w Rumunii. Wszystkie moje życzenia się spełniły! Naprawdę podobał mi się każdy dzień spędzony w Horezu. Ta wymiana młodzieży była doskonale zorganizowana, każda osoba była zaangażowana w tworzenie projektu #Best wkładaliśmy wiele wysiłku i czasu w przygotowania. Działania nie tylko dały mi podstawy do tematu przedsiębiorczości, ale były też naprawdę przyjemne. Wszyscy uczestnicy byli niesamowici, inspirowali ludzi z pozytywnym nastawieniem. Oprócz ciężkiego czasu pracy, który spędziliśmy podczas codziennych zajęć, mieliśmy również okazję odwiedzić Horezu i jego najważniejsze miejsca, takie jak klasztor (znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO). Uczestniczyliśmy również w warsztatach garncarskich, ponieważ Horezu słynie z wyrobów garncarskich. Bardzo się cieszę, że wzięłam udział w tej wymianie młodzieży i mogę szczerze powiedzieć, że #Best był jednym z moich najlepszych projektów. Mam nadzieję, że kiedyś znów tam wrócę!
Anna

Wymiana Młodzieży w Horezu była moim szóstym projektem Erasmus +, więc oczywiście moje oczekiwania wobec niej były bardzo wysokie. Co więcej, oczekiwania były wyższe, ponieważ studiuje tą samą specializację o której był projekt. Od dnia, w którym rozpoczęliśmy #best Youth Exchange, czułem naprawdę silne relacje z innymi uczestnikami. Stworzyliśmy własną rodzinę Erasmus +, jestem pewien, że niektóre przyjaźnie zostaną na długo. Wracając do działań naszego projektu, mogę powiedzieć, że zadowoliły mnie w 200%. Wszystkie warsztaty były prowadzone profesjonalnie. Poznaliśmy wiele pożytecznej wiedzy i mogliśmy wykorzystać ją w praktyce. Celem naszych warsztatów było poszerzenie naszej wiedzy o firmach i przedsiębiorczości. Podczas projektu krok po kroku odkryliśmy, jak założyć firmę. Rozpoczynając od pomysłu, analizując wszystkie aspekty finansowe, zakończyliśmy prezentację naszych pomysłów jury inwestycji, które oceniło nasze pomysły. Podsumowując, mogę powiedzieć, że projekt był najlepszym w moim życiu. Z drugiej strony mieliśmy okazję odkryć Rumunię i inne kraje. Koniec projektu był dla mnie pechowy, ponieważ skręciłem kostkę i skończyłem w rumuńskim szpitalu.
Tobiasz

Ten projekt był moją pierwszą podróżą z programem Erasmus +. Nie wiedziałam, kogo spotkam, ani czego się spodziewać. Od pierwszych dni byłam przekonana, że wyjazd do Horezu był świetną decyzją. Miałam okazję poznać ludzi z wielu krajów, ludzi, którzy mają inny sposób myślenia. Praca z nimi wiązała się z trudnościami, takimi jak opuszczenie strefy komfortu. Jednak kiedy to zrobiłem, byłam bardzo zadowolona. Naszym tematem, nad którym pracowaliśmy, był biznes. Chociaż temat nie jest łatwy, nauczyłam się wielu ciekawych rzeczy, takich jak to, założenie firmy w innym kraju czy jakie cechy musi posiadać przedsiębiorca. Połączyliśmy pracę nad projektem z integracją. Dzięki temu poznaliśmy się lepiej i czas minął bardzo szybko. To była świetna przygoda, dzięki której odwiedziłam Rumunię, spotkałam wspaniałych ludzi i wiele się nauczyłam o biznesie.
Gosia

Wymiana Młodzieży w Horezu była moim pierwszym projektem, nie wiedziałem na początku, co tam na mnie może czekać. Szczerze mówiąc, trochę się tego obawiałem, ale teraz wiem, jak bardzo się myliłem. Każda osoba, którą spotkałem w tym miejscu, była miła i przyjazna. Jeśli potrzebowałeś pomocy, nie był to problem, ponieważ zawsze był ktoś, kto mógłby pomóc, a ja nigdy nie zapomnę tych ludzi. Nauczyłem się wielu rzeczy, które z pewnością pomogą mi w przyszłości, kiedy zacznę pracować na własną rękę. Ciekawym doświadczeniem była praca z ludźmi z różnych krajów nad każdym tematem, czasem nie było to łatwe i oczywiście nie mogę zapomnieć o okazji do nauki angielskiego. Ludzie, którzy zorganizowali ten projekt, wykonali bardzo dobrą robotę. Za to wszystko chcę wam wszystkim podziękować.
Piotr

Nasi Partnerzy

« »