Critical thinking and defeasibility

Fotorelacje uczestników kwiecień 2019 Litwa

Jeśli miałabym użyć tylko jednego słowa, aby opisać projekt pt. Krytyczne myślenie i dedukcja na Litwie, to myślę, że wybrałbym „niesamowity”. Tak, to było niesamowite i jestem bardzo wdzięczna za możliwość bycia częścią tej wymiany.

Organizacja była naprawdę świetna. Mieliśmy czas na odpoczynek, naukę i poznawanie się nawzajem. Podczas projektu medytowaliśmy każdego ranka. Dla mnie była to interesująca aktywność, ponieważ pomogła mi znaleźć równowagę i być otwartym na zadania. Zostaliśmy zapoznani z różnymi zastosowaniami krytycznego myślenia w dzisiejszym społeczeństwie za pomocą nieformalnych metod edukacji. Pracowaliśmy w grupach, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć inny punkt widzenia i mieliśmy lekcje, na przykład na temat manipulacji lub epistemologii ulicy.

Myślę, że ten typ edukacji jest lepszy niż zwykły, zdobyłam wiele przydatnych informacji. Jeśli chcesz wiedzieć, co oznacza nieformalny sposób uczenia się, możesz przekonać się, uczestnicząc w takich projektach i doświadczyć tego. Polecam, wierzę, że nikt tego nie pożałuje. Oczywiście każdy uczestnik innego kraju przygotował własną noc kulturalną, aby każdy mógł dowiedzieć się więcej o każdym narodzie. Byłam zachwycona kulturą Litewską, Bułgarską i Macedońską. Zauważyłam, że oni polubili też Polską kulturę. Podsumowując, poznałam wspaniałych ludzi, widziałam piękne miasto, jakim jest Kowno. Będę tęsknić za tym wszystkim.

Agnieszka

***

Projekt Critical thinking and defeasibility był moim trzecim i jeśli mam być szczery to był najlepszy projekt w jakim brałem udział. Wszystko było tam świetne, aktywności, ludzie (super organizatorzy), a nawet jedzenie! Projekt był bardzo dobrze zaplanowany, mieliśmy czas gdzie poruszaliśmy na pierwszy rzut oka dość trywialne tematy w bardzo kreatywny sposób co pozwoliło spojrzeć na nie w innym świetle, dzięki czemu lepiej je poznaliśmy i zrozumieliśmy (między innymi to, że nie są tak trywialne jakby się mogło wydawać – przykład- astrologia). Mieliśmy też chwile oddechu, kiedy mogliśmy porozmawiać z innymi, podzielić się opiniami, poznawać nowe kultury i ludzi. Wszystko było naprawdę dobre i w konsekwencji strasznie ciężko było się pożegnać z tym pięknym miejscem i ludźmi z którymi spędziliśmy ten wspaniały czas.

Przyjechałem tam praktycznie bez jakichkolwiek oczekiwań, a jeżeli miałem nawet jakieś obawy, to bardzo szybko odeszły w niepamięć. To naprawdę był kapitalny projekt, obecnie, dla mnie jest/był to idealny przykład nieformalnej edukacji. Myślę, że wszystko czego się nauczyłem i czego doświadczyłem, odegra dużą rolę w moim życiu w przyszłości. Jestem bardzo wdzięczny organizacji 4YOUth za tę możliwość.

Denis

***

Critical Thinking and Defeasibility był moim pierwszym projektem i z całą pewnością mogę stwierdzić, że był to najlepszy tydzień mojego życia. Dosłownie wszystko, od jedzenia, do muzyki grającej w tle w przerwach pomiędzy zajęciami, było wprost idealne. Zadania były wymagające, acz satysfakcjonujące i przyjemne. Przez te siedem dni, nie przypominam sobie sekundy, w której czułbym jakąkolwiek nudę. Poznałem wspaniałych ludzi, z którymi mam nadzieję utrzymać kontakt i w przyszłości się spotkać. Cały projekt, atmosfera i entuzjazm ludzi sprawił, że nie chciałem tak naprawdę wracać do domu.

Wojtek

Nasi Partnerzy

« »