East or West – Outdoors is the Best II

Fotorelacje uczestników lipiec 2018 Wielka Brytania

W lipcu 2018 r. pięciu uczestników z Polski udała się na projekt pt. East or West Outdoors is the best. Część z nas miała już doświadczenie z inicjatywami Erasmus+, ale ten wyjazd był prawdziwym wyzwaniem. Tym razem mieliśmy spędzić pierwsze 5 dni na szkockich wyżynach, a kolejne 3 dni w mieście.

Głównym celem projektu była edukacja poprzez kontakt z naturą i zachęcenie uczestników do aktywnego spędzania wolnego czasu. W związku z tym przez pierwszą część pobytu w Szkocji spaliśmy w namiotach, które razem z całym prowiantem musieliśmy przenosić w kolejne miejsca biwakowe na własnych plecach.

Codziennie rano wyruszaliśmy na szlak, po drodze uczestnicząc w warsztatach i podziwiając zapierające dech w piersiach widoki. Czasami nie było łatwo z powodu ciężkich plecaków i deszczowej pogody, ale to nie przeszkodziło nam w pełni uczestniczyć w aktywnościach projektu i cieszyć się szkocką przyrodą.
Na ostatnie dni projektu w Szkocji przenieśliśmy się w miejskie środowisko – pełne życia Glasgow, gdzie kontynuowaliśmy warsztaty i podsumowaliśmy to, czego nauczyliśmy się na łonie natury.

Projekt East or West. Outdoors is the best był dla nas wszystkich niesamowitą przygodą. Poznaliśmy tak niesamowity kraj, jakim jest Szkocja i wróciliśmy do domu z nowymi umiejętnościami i przyjaźniami, bardziej świadomi swoich możliwości oraz pełni inspiracji, jakie zapewniła nam Matka Ziemia.

Organizator projektu: abroadship.org

Nasi Partnerzy

« »