#HealthyHabits

Fotorelacje uczestników maj 2018 Wielka Brytania

Pierwsza faza projektu #HealthyHabits na Foods & diet odbyła się w Londynie w dniach 16-23 maja 2018 r. W wymianie wzięło udział 32 uczestników z Polski, Wielkiej Brytanii, Grecji, Rumunii, Chorwacji i Litwy.

Wszyscy uczestnicy zaangażowani w projekt brali udział w wielu działaniach. Pierwsze zadanie, z którym wszyscy musieli sobie poradzić jeszcze przed przyjazdem do Londynu, to przygotowanie kampanii online, która miała na celu promowanie zdrowego stylu życia w mediach społecznościowych. W trakcie trwania projektu różnorodność działań była bardzo duża, począwszy od pracy w parach i grupach, dyskusji i prezentacji, na zajęciach pływackich, turniejach siatkówki oraz wędrówkach kończąc. Warto też wspomnieć, że cały projekt nie odbywał się tylko w Londynie, ale na ostatnie dwa dni przeprowadziliśmy się do Siedmiu Sióstr – krainy klifów w południowej Anglii, gdzie wędrowaliśmy przez 15 kilometrów, by w końcu dotrzeć do kempingu, gdzie mieszkaliśmy w namiotach.

Projekt dał wiele okazji zarówno do uczenia się nowych rzeczy, jak i rozwijania umiejętności, które już mieliśmy. Okazało się także, że wśród uczestników znalazło się wielu ludzi, którzy mieli ogromną wiedzę na różne tematy i chętnie się nią dzielili, dzięki czemu dyskusje były naprawdę ciekawe i owocne. Dodatkowo podczas wymiany uczestnicy zachęcani byli do pracy nad swoim rozwojem osobistym i każdy dzień kończył się spotkaniem grupy refleksyjnej, podczas którego każdy mógł podzielić się swoimi przemyśleniami, obawami, doświadczeniem i mógł zasięgnąć porad od innych. Cały projekt był także doskonałą okazją do pracy nad umiejętnościami językowymi, ponieważ uczestnicy spędzili te dni w międzynarodowym środowisku, używając angielskiego jako narzędzia do komunikacji i pracy nad poszczególnymi zadaniami.

Mimo że projekt był pełen wyzwań, wymagał od uczestników wykorzystywania maksimum ich zdoloności i często wyprowadzał ludzi z ich strefy komfortu, to wszyscy dobrze się bawiliśmy, a większość uczestników wydawała się bardzo zadowolona z tego, co udało im się osiągnąć i czego się nauczyli. Łatwo było zauważyć, że wielu z nich nawiązało nowe znajomości i zostało zainspirowanych do podjęcia nowych działań związanych z tematem wymiany.

Nasi Partnerzy

« »