Intercultural Dialogue Through Creative Writing

Fotorelacje uczestników marzec 2018 Wielka Brytania

Szkolenie dla działaczy młodzieżowych, które miało miejsce w Birmingham w Wielkiej Brytanii, zgromadziło uczestników z 14 krajów. Celem projektu było rozwinięcie umiejętności kreatywnego pisania do promowania oraz nauki międzykulturowej. Polską grupę reprezentowali Agnieszka z Katowic i Filip z Koszalina. Nie był to ich pierwszy projekt, ale zgodnie stwierdzili, że był jednym z najlepszych, w jakim mieli okazję wziąć udział.

Birmigham przywitało uczestników atakiem zimy. Wielu z nich dotarło na miejsce z dużym opóźnieniem, ale mimo tego wszystkim dopisywał dobry humor. Niektórzy żartowali nawet i robili między sobą zakłady, kto jako ostatni dołączy do projektu. Rekordzistą w ilości odwołanych lotów okazał się Fernando z Azorów, ktorego lot do Birmingham został odwołany aż 6 razy.

Podczas zajęć uczestnicy głównie rozwijali umiejętności pisania na różne tematy, biorąc pod uwagę nauki o różnych kulturach i tradycjach europejskich. Dodatkowo, każdy z uczestników miał możliwość rozwinąć swoje twórcze zdolności i poprowadzić własne wieczorne warsztaty. Temat warsztatów był dowolny, dzięki czemu każdy mógł nauczyć się czegoś nowego, nie tylko o kreatywnym pisaniu. W drugiej części projektu uczestnicy skupili się na rozwijaniu swoich pomysłów na projekty międzynarodowe oraz wzmocnienie współpracy międzynarodowej. Teksty stworzone przez uczestników można przeczytać na facebookowym profilu projektu.

Dużą atrakcją był Wieczorek Kulturowy, podczas którego każdy uczestnik mógł zaprezentować swój kraj i poczęstować tradycyjnymi przysmakami. Uczestnicy otrzymali również małe prezenty np. bransoletki z koniczynką symbolizujące wiosnę w Bułgarii oraz magnesy z Rumunii.

Nasi Partnerzy

« »