Large scale youth event

Fotorelacje uczestników wrzesień 2018 Serbia

Projekt Large scale youth event, który odbył się w dniach 26-28 września 2018 roku w miejscowości Kruševac w Serbii miał na celu podsumowanie poprzednich działań oraz wydarzeń.

Uczestnicy spotkania mieli szansę zdobyć nowe doświadczenie w dziedzinie budowania pokoju. Wolontariusze biorący udział w projekcie dyskutowali na temat działań dotyczących edukacji nieformalnej, która posłużyła im jako narzędzie w zmienianiu rzeczywistości.

Zaprezentowali również organizacje, w których pracują oraz projekty, które stworzyli, by poprzez kreatywność i swoje działania zbudować aktywne i pokojowo nastawione społeczeństwo (patrz projekt Love Speech). Efekt ich pracy zaprezentowano na wystawie fotograficznej w jednej z popularnych kawiarni.

Warsztaty były zorganizowane przez Educational Center Kruševac, a w czasie ich trwania zaprezentowały się organizacje z 11 różnych krajów: Beyond Barriers Association z Albanii, South East European Youth Network z Bośni i Hercegowiny, Europe House Slavonski Brod z Chorwacji, NGO Support centre z Cypru, AddArt MKO reprezentująca Grecję, H.R.Y.O Human Rights Youth Organization z Sycylii, Zdruzenie na mladi Kreaktiv Skopije z Macedonii, NVO Pravi Put z Czarnogóry, Fundació Catalunya Voluntària z Hiszpanii oraz 4YOUth Foundation z Polski.

Dzięki możliwości wzięcia udziału w projekcie wolontariusze mieli szansę zdobyć nowe doświadczenie i umiejętności dotyczące tematyki wydarzenia. Dzięki temu mogli stać się bardziej wrażliwi na otaczające ich problemy społeczne oraz lepiej przygotowani do ich rozwiązania. Uczestnicy nawiązali nowe znajomości, dzięki czemu poznali kulturę, język, tradycje, a nawet kuchnię innych krajów – organizacja goszcząca przygotowała dla nich bowiem tradycyjną, powitalną kolację. Mamy nadzieję, że nawiązane przez nich znajomości umożliwią im również wspólne tworzenie kolejnych projektów.

Nasi Partnerzy

« »