Lead the Way

Fotorelacje uczestników styczeń 2019 Rumunia

Projekt Lead the way odbył się w miejscowości Horezu w Rumunii w dniach 3-10 stycznia 2019 roku w ramach programu Erasmus+. Uczestniczyło w nim 27 osób z 5 krajów – Chorwacji, Litwy, Polski, Rumunii i Włoch. Tematyką projektu była komunikacja, przywództwo, coaching i mentoring.

Podczas zajęć warsztatowych dowiedzieliśmy się czym różni się szef od lidera oraz poznaliśmy przykłady dobrych przywódców z każdego kraju. Graliśmy w wiele gier ćwiczących współpracę i podział zadań w grupie. Uczyliśmy się skutecznych metod komunikacji i stawiania celów. W uporządkowaniu nowej wiedzy pomagały nam codzienne podsumowania dnia w mniejszych grupach.

Mieliśmy okazję poznać wiele interesujących osób, na czele z Cosminem, naszym trenerem i gwiazdą Voice of Romania. Duża część uczestników działa w organizacjach pozarządowych i jest bardzo zaangażowana w pracę na rzecz lokalnej społeczności w swoich krajach, co pozwoliło na zainspirowanie się ich pomysłami i wymianę doświadczeń.

Jeden dzień poświęciliśmy na wycieczkę do klasztoru – sztandarowego zabytku w Horezu wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wąska i stroma szutrowa droga prowadząca do klasztoru, którą przebyliśmy autokarem, zapewniła nam niezapomniane emocje. Po szczęśliwym powrocie ze wzgórza odwiedziliśmy lokalnego mistrza garncarskiego, wykonującego piękne naczynia.

Każdego wieczoru reprezentanci jednego z krajów prezentowali swoją kulturę i przygotowywali swoje lokalne potrawy. Uczyliśmy się tradycyjnych tańców, oglądaliśmy filmiki dowiadywaliśmy się nowych ciekawych rzeczy o krajach, które uczestniczyły w projekcie. Jesteśmy dumni z naszego wieczoru, który przeprowadziliśmy w klimacie polskiego wesela. Nauczyliśmy resztę uczestników tańczyć poloneza i wymawiać trudne polskie słowa, a następnego dnia kilka osób dopytywało nas o przepis na blok czekoladowy, który przygotowaliśmy.

Projekt w Horezu bardzo nam się podobał i zaraz po powrocie zaczęliśmy planować wspólny wyjazd na następnego Erasmusa+!

Nasi Partnerzy

« »