YOU(th), express UP!

Fotorelacje uczestników sierpień 2019 Hiszpania

Sierpień 2019 roku okazał się miesiącem zarówno bardzo emocjonalnym, jak i emocjonującym! Mieliśmy możliwość uczestniczenia w wymianie młodzieżowej YOU(th), express UP!, która odbyła się w Herencji w Hiszpani w dniach 20-29 sierpnia Na projekcie spotkało się 30 uczestników z 5 krajów europejskich: Chorwacji, Hiszpanii, Polski, Rumunii i Turcji. Projekt zorganizowany został przez nowicjuszy w dziedzinie Erasmusa i dostarczył niezapomnianych wrażeń dla każdej ze stron. Tematyka dotyczyła zarówno doświadczania i rozumienia własnych emocji, jak i emocjonalnej ekspresji, efektywnego komunikowania uczuć oraz kreatywnego ich wyrażania. Sesje przygotowane były nie tylko przez organizatorów, ale także przez uczestników projektu tak, aby mieli oni szansę rozwinąć własne kompetencje, tak personalne, jak i profesjonalne.

Poza rozwojem w sferze emocji, uczestnicy mieli także sposobność do poznania kultury lokalnej. Przede wszystkim miejscowi wolontariusze byli mocno zaangażowani w organizację projektu i byli nieodłączną częścią projektowej codzienności. Poza tym, zorganizowanych było wiele atrakcji w czasie wolnym, np. teatralne podchody na temat historii Herencji, wieczór na basenie, nocna orkiestra uliczna, wypad do restauracji, koncert lokalnego bandu młodzieżowego oraz wieczory kulturowe przygotowane specjalnie dla mieszkańców miasteczka.

Wrażenia uczestników:

Przeżycie, którego nie da opisać się słowami, piękne momenty, niesamowita atmosfera i nowi przyjaciele z całego świata! Czy może być lepiej? Sesje przeprowadzone z wielkim zaangażowaniem prowadzących, zakwaterowanie w dobrych warunkach, jedzenie różnorodne i za każdym razem smaczne! Nic dodać, nic ująć, serdecznie polecam!

Kamil

Projekt w Herencji był moją pierwszą wymianą młodzieżową. Do Hiszpanii pojechałam z wysokimi oczekiwaniami i śmiało mogę powiedzieć, że wróciłam w pełni usatysfakcjonowana. Nie sądziłam, że moglabym się tam nauczyć tak wielu nowych rzeczy i spotkać tak wielu nowych i wspaniałych ludzi. To, czego się w ogóle nie spodziewałam, to tak wielkie zbliżenie się do siebie Polskich uczestników. Nie mam oporów, by nazwać ich swoimi nowymi przyjaciółmi. Wydaje mi się, że dzięki temu projektowi mogę nieco lepiej niż wcześniej zarówno wyrażać własne emocje, jak i rozumieć innych i ich emocje. Jestem bardzo wdzięczna za możliwość uczestnictwa w tej wymianie i chciałabym podziękować wszystkim, którzy wzięli w niej udział: organizatorom, uczestnikom i wolontariuszom. Dziękuję za to wyjątkowe doświadczenie.

Nicola

Grupa 30 uczestników wraz z wolontariuszami spędzili w Herencji wspólnie czas na projekcie o emocjach. Wybrałem się tam właściwie bez żadnych oczekiwań. Już po kilku pierwszych dniach okazało się, że to najlepszy projekt, na jakim kiedykolwiek byłem. Cała grupa ukazywała swoje emocje poprzez różnorodne warsztaty i sesje, m. in. poprzez sztukę, taniec i teatr. Projekt zmienił moje życie, bo dzięki niemu uświadomiłem sobie wiele rzeczy o samym sobie i własnej percepcji świata. Spotkałem wspaniałych ludzi, spośród których kilku uważam za przyjaciół na całe życie. Bardzo chciałbym podziękować organizatorom: Bea, Lorena, Luis (i Laura), ocaliliście moje życie!

Witek

Przeżyłem niezapomniany czas w Herencji… otoczony wspaniałymi ludźmi i poruszającymi zajęciami. Był to bardzo intensywny czas, pełen wyzwań, wyrażania siebie oraz obserwowania jak robią to inni, bo jak już wiem, sposobów jest wiele. Jednak to co łączyło wszystkich uczestników projektu, było nie do opisania! Uśmiech, energia i otwartość na drugiego człowieka! Uczestnictwo w zajęciach pozwoliło mi zrozumieć wiele kwestii dotyczących samego siebie, jak i ludzi, których spotykamy w codziennym życiu. Wróciłem do domu bardziej świadomy swoich emocji, z gronem nowych przyjaciół z różnych części świata, a przede wszystkim wdzięczny za wszystko, czego nauczyłem się na tym projekcie <3

Radek

Przed wyjazdem na tę wymianę byłam już na kilku projektach, ale po raz pierwszy poczułam, że ktoś przygotował ten projekt w stu procentach z myślą o mnie. Temat był bardzo dobrze opracowany, a koordynatorzy profesjonalni. Miałam również możliwość poprowadzenia własnego warsztatu, co pozwoliło zdobyć mi zupełnie nowe doświadczenie. Nigdy wcześniej nie byłam na tak niesamowitym projekcie, organizatorzy przygotowali dla nas wiele wspaniałych niespodzianek, umożliwiając nam poznanie miejscowych oraz wolontariuszy z organizacji. Jeśli jeszcze wahasz się, czy powinnaś/powinieneś uczestniczyć w jakimś projekcie i jeśli tak, którą organizację wybrać na początek, zdecydowanie polecam Aktive Kosmos!

Ania

Nasi Partnerzy

« »