Kolejna pracowita niedziela uczestników projektu TRY

TRY: TRansition Youth marzec 2016

Za nami kolejne spotkanie uczestników projektu TRY: Transition Youth. W niedzielę 6 marca 2016 r. zajęliśmy się tworzeniem szczegółowego planu Społecznego Ogrodu Miejskiego w Milanówku.

Podczas warsztatów tworzyliśmy szkice i ćwiczyliśmy naszą wyobraźnię, a architekt krajobrazu Dariusz Śmiechowski sprowadzał nasze pomysły na ziemię i nadawał im realne kształty. Udało nam się już zaplanować, jakie posadzimy rośliny. W naszym ogrodzie będą m.in. truskawki, pomidorki cherry, dynia, cukinia, cebula, a także mnóstwo pachnących ziół takich jak bazylia, tymianek, mięta, szałwia, lawenda i nasturcja.

Podzieliliśmy się również ważnymi tematami do opracowania, m.in. tworzenie wałów permakulturowych, kalendarz siewów, drenaż i nawodnienie. Ustaliliśmy ponadto, kto wyhoduje w doniczce pierwsze sadzonki warzywa i zioła, które w maju przesadzimy do wspólnego ogrodu.

a koniec Aga i Magda opowiedziały o swojej wizycie we wspólnocie Mas Franch w ostatni weekend lutego. Dziewczyny wspólnie z liderami i coachami z Włoch i Hiszpanii wzięły udział w dwudniowych warsztatach i ustalały szczegóły dotyczące kolejnych międzynarodowych spotkań. Swoją relacją zachęcały pozostałych uczestników do wyjazdu ? największe wrażenie zrobił na nich stary kamienny dom w otoczeniu wielkiego, ekologicznego ogrodu i największego w Hiszpanii naturalnego basenu. Uczestnicy z Milanówka będą mieli okazję zobaczyć to piękne miejsce na własne oczy już 19 marca!


Zobacz również

Nasi Partnerzy

« »