Ruszamy z pracami w Ogrodzie Społecznym Miejskim w Milanówku

TRY: TRansition Youth kwiecień 2016

W dniach 1-8 maja 2016 r. polscy uczestnicy międzynarodowego projektu TRY: TRansition Youth będą gościć w Milanówku zaprzyjaźnioną grupę młodzieży z Włoch i z Hiszpanii. Podczas międzynarodowego tygodnia szkoleniowego będziemy brać udział w warsztatach nt. ekologii, zrównoważonego rozwoju i przedsiębiorczości społecznej oraz wspólnie z lokalnymi wolontariuszami tworzyć Społeczny Ogród Miejski na Zielonym Dołku w Milanówku.

Projekt koordynowany jest przez Fundację Wspierania Inicjatyw Młodzieżowych 4YOUth w partnerstwie z kooperatywami MasFranch z Katalonii oraz PalmaNana z Sycylii, które prowadzą ośrodki edukacji ekologicznej. Młodzieżowi liderzy Hiszpanii, Polski i Włoch, zapoznali się już ze sobą w marcu w trakcie wizyty w siedzibie MasFranch w uroczej miejscowości SantFeliu de Pallerols na terenie wulkanicznego parku la Garrotxa.

Jednocześnie, w ramach lokalnych działań uczestników z Polski, w uzgodnieniu z pracownikami Urzędu Miasta, została opracowana koncepcja Społecznego Ogrodu Miejskiego w Milanówku. W długi majowy weekend, wspólnymi siłami z przyjaciółmi z Włoch i z Hiszpanii, przejdziemy do etapu realizacji. W pracach ogrodniczych będzie nam pomagać grupa Motyka i Słońce, prowadząca ogród społecznościowy na Osiedlu Jazdów w Warszawie oraz Dariusz Śmiechowski, milanowski architekt specjalizujący się w zrównoważownym, ekologicznym projektowaniu. Nasze działania wspiera także Liceum Społeczne nr 5 oraz Przedszkole nr 1, które udostępniają swoją przestrzeń na czas spotkań zaplanowanych w projekcie.

Do odwiedzin naszej grupy w czasie prac na Zielonym Dołku w dniach 4 oraz 5 maja br. zapraszamy Wszystkie Mieszkanki i Wszystkich Mieszkańców Milanówka – zarówno tych, którzy chcą podzielić się z nami swoją wiedzą ogrodniczą, jak i tych, którzy chcą nauczyć się więcej o ogrodnictwie w praktyce. Poniżej załączamy szczegółowy harmonogram naszych działań do pobrania.

Serdecznie zapraszamy!

Katarzyna Klimowicz,
Koordynatorka Projektu TRY: TRansition Youth
tel. 501 515 427, e-mail: fundacja@4youth.pl

 


Zobacz również

Nasi Partnerzy

« »